
YOKO teáskanna melegítővel
MÉLYEN GYÖKEREZŐ TRADÍCIÓ ULTRAMODERN FORMÁBAN
Amikor az ember a teára gondol, gyakran azonnal Nagy-Britannia jut eszébe. De míg a brit szertartás általában inkább az időpontra összpontosít (délután 5 óra, teaidő), a japán teaművészetet szinte vallásos áhítattal ünneplik.
A YOKO teáskanna melegítővel évszázados rituálék modern felidézése. A hagyma alakú kanna széles, ívelt fülével tipikusan japán formatervezési nyelvezetét a Metz + Kindler tervezői végül a jelenbe ültették át.
A melegítő minden, csak nem egy lélektelen fémlemez keret, ahogy az sajnos gyakran megesik. Az alap sötét mangófából készült. Csak a kanna és a mécses tartói készültek magasfényű fekete rozsdamentes acélból. Maga a kanna is teljes egészében rozsdamentes acélból készült.
Űrtartalom: 1000 ml